Over rust inlassen , complimenteren en neen durven zeggen

 

DoodGelukkig

De naam bestaat niet — doodongelukkig wel. Waarom dan toch deze naam? Omdat de ziel gelukkig is wanneer ze naar huis mag keren, zoals oorspronkelijk voorzien bij haar komst naar de aarde. De ziel wil niets liever dan dat haar dierbaren hun leven gelukkig verderzetten.

Ik heb daar vaak diepe gesprekken over met mijn zoon. Hij vindt dat niemand écht weet wat de dood is, en dat het niet aan de levenden is om daar uitspraken over te doen. Mijn antwoord blijft telkens hetzelfde: DoodGelukkig is ontstaan uit de vele gesprekken die ik had met Wim zaliger in zijn laatste levensmaanden. Hij stelde me eindeloos veel vragen over waar hij naartoe zou gaan. De antwoorden die ik gaf — of ze nu juist zijn of niet — komen uit mijn hart, uit boeken die ik las, en uit interviews met mensen die allemaal iets gelijkaardigs ervaren. Die gedeelde inzichten hielpen zijn angst voor de dood verzachten.

Wil je gratis proeven van het 40-dagen traject? Schrijf je dan hier in.

We are the CHANGE                             

Tijdens het opruimen vond ik een mail terug van meer dan vijf jaar geleden, van een CEO die voorstelde om samen een vzw op te richten om de verschillende communities onder te brengen. Na veel wikken en wegen besloot ik het om het niet te doen en bedankte. Het voelde te zwaar – mijn herstel was nog pril. Maar wat me raakte, was de quote van Hazrat Inayat Khan die hij me naliet: “Laat de gevolgen aan de oorzaak.” Met de jaren begrijp ik alsmaar méér wat hij toen bedoelde: het gaat niet om wat eruit voortkomt, maar om de overgave waarmee je jouw pad bewandelt – met vertrouwen, integriteit. Op het Verbindingsfeest vatte ik dit samen tot 2 woorden; Verlangeloos Verlangen. Ik zie het als een oproep om te vertrouwen op het proces en jezelf niet te verliezen in angst voor falen of een obsessie met succes. Het moedigt aan om verantwoordelijkheid te nemen voor je acties, maar niet voor alles wat buiten je controle ligt.

Quote van Hazrat Inayat Khan

“Laat de gevolgen aan de oorzaak.”
Het gaat niet om het resultaat, maar om de integriteit waarmee je je taak uitvoert. Overgave. Vertrouwen. Doen wat jij te doen hebt.

Dus in drie stappen samengevat:

  • Richt je op het proces, niet op het resultaat – daar ligt de echte rust.

  • Vertrouw op het grotere geheel: jij hoeft het niet allemaal te dragen.

  • Er is diepe voldoening in doen wat je te doen hebt, zelfs als niemand kijkt

Lid worden van de We are the CHANGE Community? Is gratis.

 

Complimentmoment       

Ik eindig graag met een paar complimentjes voor mensen met zo’n groot hart dat ze het mijne raken.

Voor Ilse, die met haar kwetsbaarheid én kracht zóveel betekent voor anderen, ondanks haar psychische uitdagingen. Ik herinnerde haar eraan dat ze niet alleen hoeft te geven, maar ook mag ontvangen.

Voor Martine, die na een intense soulstorm alles wist samen te vatten in één woord: Wegwijzer. Wat een rake omschrijving, recht uit het hart.

En voor topsporter Ward Lemmelijn, die in de media openlijk en oprecht over zijn geloof spreekt. Zijn woorden zijn puur, en ik word oprecht blij als jonge mensen zo moedig hun hart tonen. Dit is de link naar het volledige artikel.

“Soms denk ik: God heeft een script voor mij geschreven”, gaat hij verder. “Wat ik mag meemaken, is soms te zot voor woorden. Ik heb al vaak geluk gehad, zoals het winnen van het tv-programma ‘De Container Cup’. Zoveel toevalligheden zijn soms te mooi om waar te kunnen zijn. Ook dat wijt ik aan mijn geloof. Al denk ik ook dat je goede dingen aantrekt als je positief in het leven staat. Ik ben heel dankbaar voor alle kansen en probeer daar met volle teugen van te genieten.”

Wil je meer weten over Soulstormen met Gina? Of voel je ook het verlangen om méér te complimenteren? Teken dan zeker het Complimentenpact.

 

My CHANGE – in beweging

Zowel op Paasmaandag als op de verjaardag van ons ma  bracht ik door in mijn geboortestreek, gaan eten naar het zo gekende Molenhuis maar ook iets nieuws ontdekt in Ronse. Ben zo dankbaar dat ze nog zo goed is,  nog alles zelfstandig doet. Haar moestuintje ligt er bij als een pareltje. Elke keer als ik thuiskom, krijg ik goesting om zelf ook meteen te beginnen… maar ik moet toegeven: ik heb geen groene vingers.

Thuisgekomen werd ik weer geconfronteerd met het waterprobleem – een chronisch iets in dit huis. Het doet me denken aan een interview dat ik ooit voor mijn blad had waarin een energetisch expert uitlegde hoe zo’n praktisch probleem vaak een spiegel is voor iets binnenin jezelf…

Zaterdag in overleg met Nancy Lamont en de andere mede cursisten beslist dat ik stop met het jaartraject. Van hoofd naar hart leren maar ik doe dat al sinds een paar jaar. Ik was er ingestapt om mijn plannen met het Complimentmoment neer te zetten. Maar alles wees erop dat ik er niet moest bij zijn. De waterproblemen thuis, mijn auto helemaal stuk, mijn gezondheid die al mijn aandacht vergt.  En dat die beslissing juist was bevestigde mijn getrokken kaart: ‘Maantent’, ik kreeg er kippenvel bij.

De Maantentkaart nodigt uit tot afzondering en rust, zodat je je energie kunt aanvullen en jezelf kunt eren. Terugtrekken is geen zwakte, maar een daad van kracht die je voorbereidt op een vruchtbare periode. Door nu alleen te zijn, creëer je ruimte voor vreugdevolle activiteiten en herstel. Sta jezelf toe om tot rust te komen en je voor te bereiden op een nieuwe start

Ik kocht het boek Mijn Barcelona van Sven Ornelis, want binnenkort trek ik terug naar daar voor een bezoekje aan mijn dochter. Tijdens haar werkdagen ga ik op mijn eentje de stad doorkruisen met Sven zijn boek als gids in de rugzak.

 

 

Abonneer
Laat het weten als er
guest

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

0 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
We are the CHANGE
0
Zou graag je mening willen weten, laat een reactie achter.x